wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Seminarium pt. "Rolnictwo z klimatem", 24.11.2023 r.

Data utworzenia: 20-11-2023 ; Data wydarzenia: 24-11-2023

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie zaprasza na seminarium pt. "Rolnictwo z klimatem", które odbędzie się 24 listopada 2023 r. w Majątku Giże Marczak, Giże 41, gmina Świętajno koło Olecka.

Działem gospodarki szczególnie zależnym od warunków pogodowych jest rolnictwo. Zmiana klimatu ma i będzie miała coraz większy wpływ na sposób prowadzenia gospodarki rolnej.

Celem seminarium jest przypomnienie znanych praktyk rolniczych oraz popularyzacje nowoczesnych systemów wspierania rolnictwa, które mogą być pomocne w adaptacji do zmian i zmniejszeniu negatywnych skutków, jakie ze sobą niosą. Poruszony zostanie temat mikroorganizmów w produkcji zarówno zwierzęcej jak i roślinnej. Przedstawione zostaną przykłady rozwiązań i praktyk, które można zastosować w gospodarstwach, by połączyć rolnictwo ze zrównoważoną ochroną środowiska.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu rolników, mieszkańców obszarów wiejskich, jak również doradców rolniczych, przedstawicieli instytucji pracujących na rzecz rolnictwa oraz ochrony środowiska i klimatu.

- POZNAJ PROGRAM -

 

Osobą odpowiedzialną za sprawy merytoryczne i organizacyjne jest Martyna Kossakowska, tel. 665 892 760, e-mail: m.kossakowska@w-modr.pl.

Serdecznie zapraszamy.

Opracowanie: Martyna Kossakowska