wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Rolniku pamietaj! Termin naboru wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe wydłużony do 1 lipca

Data utworzenia: 28-05-2024

Trwa kampania przyjmowania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2024 r.

Nabór potrwa do 1 lipca. Z kolei na wprowadzanie zmian w deklaracjach bez konsekwencji finansowych rolnicy mają czas do 16 lipca. Wnioski będzie można składać jeszcze do 26 lipca, ale w tzw. okresie sankcyjnym za każdy dzień roboczy opóźnienia kwota płatności będzie pomniejszana o 1 proc. – komunikat MRiRW.

Te zmiany nie dotyczą wniosków o przyznanie nowych form płatności bezpośrednich – płatności dla małych gospodarstw i ekoschematu „Grunty wyłączone z produkcji” – tu termin pozostaje bez zmian i jest nim 31 sierpnia. Ważne jest, że aby ubiegać się o te dwie nowe płatności trzeba najpierw złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie w podstawowym terminie na dotychczasowych zasadach.

 

Również w tym roku rolnicy mogą liczyć na bezpłatne wsparcie naszych doradców przy wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie.

Zapraszamy rolników do biur terenowych WMODR w celu spotkania z doradcą i uzyskania bezpłatnego wsparcia w przygotowaniu wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe oraz planu nawozowego w ramach ekoschematu Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi. Adresy naszych biur i numery telefonów są dostępne TUTAJ.

 

Wiecej informacji o bieżącej kampani znajduje sie TUTAJ

Źródło: www.gov.pl
Opracowanie: Barbara Mieczkowska